Březnové teze

Žijeme ve složitém a komplikovaném světě. Proto by se ta nejúčinnější protivládní demonstrace mohla nakonec odehrát večer v pohodlí obývacích pokojů.

Číst více »

Kvadratura kruhu

Cílem Koalice ochotných je dotlačit neochotné spojence v NATO k bodu zlomu tím, že postaví provizorní armádu vedenou USA proti ruským silám na ukrajinských vražedných polích.

Číst více »

Na hraně totality

Sleduji-li počínání současné vládní koalice a její plány pro budoucnost, musím si vzpomenout na jednu velmi nebezpečnou středoevropskou tradici.

Číst více »

Zrada černého pěšce

Královskou hru vynalezli moudří učenci, kteří věděli, že prostým lidem je třeba dát naději, že jejich těžké a jednotvárné životy se mohou zázračně změnit.

Číst více »

Diskriminace kandidátů v superdebatě ČT

„Neříkám ani diskriminace, to je přímo segregace. Není to férová soutěž,“ tak se kandidát na prezidenta republiky Jaroslav Bašta (SPD) zásadně rozčílil nad způsobem pořádání tzv. superdebat prezidentských kandidátů.

Číst více »

Český rozhlas: Den s kandidátem

Potenciál k tomu, aby sociální problémy živily ty politické, je příliš velký. Je třeba, aby se všichni zarazili a uvědomili si, že to může poměrně rychle skončit něčím, co nikdo nechce.

Číst více »

Snažit se Rusko respektovat

Rusko má přes šest tisíc jaderných hlavic. Tím si sami vymezují teritorium a respekt. Nemůžeme ho obehnat Velkou čínskou zdí a odeslat z Evropy někam do Asie.

Číst více »

Prokletí břidlicového plynu

K tomu, aby člověk pochopil příčiny současné energetické krize doprovázené největším ozbrojeným konfliktem od roku 1945, se musí vrátit zpět jen o jedno desetiletí.

Číst více »

Cíle vlády Petra Fialy

Od voleb do Poslanecké sněmovny uběhl více než rok, takže je možné hodnotit nejen (ne)úspěchy Pětikoalice, ale hlavně skutečné cíle současné české vlády.

Číst více »

Jeden povolený názor

Mám vždy silnou nedůvěru v politiky, kteří hovoří o tom, že Kartágo musí být zničeno – někdy to může dopadnout opačně.

Číst více »

Nejistá budoucnost Evropské unie

Zásadní změny někdy přícházejí téměř nepozorovaně. Zejména když je hned druhý den přehluší řinčení a dunění mediálních klaunů, jak jsme to mohli vidět v závěru…

Číst více »
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux