Diskriminace kandidátů v superdebatě ČT

Diskriminace kandidátů v superdebatě ČT

„Neříkám ani diskriminace, to je přímo segregace. Není to férová soutěž,“ tak se kandidát na prezidenta republiky Jaroslav Bašta (SPD) zásadně rozčílil nad způsobem pořádání tzv. superdebat prezidentských kandidátů.

Bašta na setkání s občany v Brně zmínil, komu by dával milost, v jakém případě by připustil mobilizaci a mj. řekl: „Pokud bude proti premiérovi protestovat dlouhodobě 70 % občanů, pak odvolání takového premiéra není pro prezidenta možnost, ale povinnost.“

V neděli se uskuteční v Národním muzeu „superdebata“, které by se mělo účastnit všech 9 kandidátů, pokud přijde i Andrej Babiš. „Slyšel jsem o tom, co na nás chystají, a budu mít s tou debatou problém. Chtějí, abychom nejdřív přišli všichni, představili se, a pak aby se prvních šest podle preferencí posadilo do první řady publika a na pódiu nechali diskutovat jen první tři kandidáty. Oni se snaží manipulovat volby. Rozhodli se nám vsugerovat, že volby nerozhodují voliči, ale mediální agentury pro výzkum veřejného mínění. Ty že prý udělají pořadí. Rozdělí kandidáty skupin a celou dobu to vedou tak, aby nedošlo k debatě devíti kandidátů. Neexistuje rovnost kandidátů, neříkám ani diskriminace – to je přímo segregace! Není to férová soutěž,“ rozjel se Bašta.

Bašta chce narušit scénář vyvolených

Jediná možnost, podle něj, je na tuto hru nepřistoupit, ale trvat na rovnosti v přístupu do televizí a debat. Poukázal na to, že zmíněný přístup znamená maření voleb jako takových. „Dva kandidáti jsou nominováni vládou Petra Fialy a Andrej Babiš má být ten, kdo má prohrát v druhém kole. Já oslovuji ty, kteří jsou v opozici. Jsem ten, kdo jim chce tento jejich scénář narušit,“ vysvětloval.

Zdroj: Parlamentní listy

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux