Prokletí rabštejnské skály

  • Vydáno: 2015
  • Nakladatelství: Prakul Production
  • Počet stran: 452

Čtenáři se dostává do ruky třídílný příběh nejmenšího českého městečka vyprávěný duchem jednoho z nejkrásnějších míst naší země – geniem loci Rabštejna nad Střelou. V prvním dílu se seznámíte se šestnácti příběhy z pravěku a raného středověku, o mnoha taženích dávných keltských válečníků na sám okraj tehdejšího světa, o útěku našich předků před kočovnými Avary, o dávných válkách, porážkách a vítězstvích, které kdysi dávno formovaly náš národ.

Ve druhém díle, se dozvíte, proč v průběhu dvou staletí na zdejším hradě postupně žilo pět nejbohatších mužů Českého království. Příběhy zachycují osudy těch, jimž hrad patřil (Oldřich Pluh z Rabštejna, Karel IV., Václav IV., později i Albrecht z Valdštejna a další), i jeho významných návštěvníků – Mistra Jana Husa, Mistra Petra Payna.

Třetí díl nazvaný popisuje prastarou hranici mezi Západem a Východem Evropy, kterou respektují rostliny, živočichové a dlouhá tisíciletí se jí řídili i lidé. Vyprávěním se prolíná příběh archeologického objevování západních Čech a popis nových archeologických objevů ve světě i v Čechách.

Další knihy Jaroslava Bašty

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux