Rozum do hrsti: Jaroslav Bašta

Rozum do hrsti: Jaroslav Bašta

Pobyt ve vězení za mé názory jsem absolvoval v klidu. V roce 1972 jsem vyhrál přebor borské věznice v šachu. Podílel jsem se na některých dokumentech Charty 77. Dnešek mi velice nápadně připomíná dobu normalizace, mimo jiné třeba to omezování svobody slova.

(Celý rozhovor shlédněte na konci článku.)

V den kdy jsem měl nastoupit jako ředitel muzea, jsem se stal ředitelem protiteroristického odboru úřadu na ochranu ústavy a demokracie. Moje zkušenosti s tajnými službami jsou všestranné, protože mě nejdřív dvacet let honily a pak jsem v nich pracoval.

Ovlivňování voleb není podle mě problém tajných služeb, ale spíše hlubinného státu. Vzhledem k tomu, že jsem jediný vlastenecký kandidát, tak se moje jméno nesmí vyslovovat, takže si připadám jako postava z Harryho Pottera. Naposledy to potvrdil Miloš Zeman, když vyjmenoval všech osm kandidátů z výjimkou mě.

Pokud budu zvolen, splním svůj slib a jmenuji vládu odborníků v souladu s článkem 62 Ústavy ČR.

Na Lipskou burzu bychom měli převážet pouze přebytky a musíme přestat platit emisní povolenky. Tři koruny za kilowattu by byly snesitelné.

Pokud bych byl prezidentem tak bych povolil mobilizaci pouze v případě napadení České republiky. Nikdy bych nedovolil naše mladé lidi poslat do zákopů na Ukrajinu. Budeme potřebovat teritoriální obranu namísto expediční armády, která bojuje za zájmy Číny v Afghánistánu či Mali.

Jsem proti zrušení letiště v Líních na plzeňsku. Nevidím důvod, proč bychom měli nadále zůstávat v NATO. U otázky vstupu Švédska a Finska do NATO jsem hlasoval pro proto, že si neumím představit, že bych těmto suverénním zemím zakazoval něco o čem si sami rozhodly.

Odsouzení za verbální trestné činy, bych jako prezident řešil prezidentskou milostí.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux