Sjednotili se na podporu Jaroslava Bašty

Sjednotili se na podporu Jaroslava Bašty

Nominant za SPD na Pražský hrad Jaroslav Bašta nyní dostal podporu dalších osobností napříč politickým spektrem. Na jeho stranu se například přiklonila předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová, předseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník nebo předseda strany Manifest David Tesař.

„Z kandidátů, kteří splnili podmínky prezidentské volby, je Jaroslav Bašta jediným, kdo má nezpochybnitelnou minulost při obhajobě občanských svobod a našich národních zájmů. Během svého života prokázal, že je ochoten o těchto hodnotách nejen mluvit, ale když je třeba, tak jako za minulého režimu, i trpět. V roce 1970 byl vyhozen ze studia na vysoké škole a v roce 1971 v politickém procesu odsouzen na dva a půl roku nepodmíněně za podvracení republiky. Od roku 1972 působil aktivně v disentu a patřil k prvním signatářům Charty 77,“ píší signatáři listu na podporu Jaroslava Bašty.

„I jeho polistopadové postoje a politické zkušenosti nám dávají jistotu, že prezidentský úřad bude v jeho případě v dobrých rukou. Jako jediný z kandidátů má nejen poslaneckou a ministerskou zkušenost, ale i bohaté diplomatické zkušenosti ze svého působení na postu velvyslance v Rusku a později na Ukrajině, což je v dnešní turbulentní době obzvlášť cenné,“ dodávají signatáři.

Prezident je vrchním velitelem ozbrojených sil, a proto je v současné době nebezpečných mezinárodních tlaků na zavlečení naší země do války pro budoucnost našich dětí nadmíru důležité, kdo se tohoto úřadu ujme. Jaroslav Bašta je tou nejspolehlivější zárukou, že naše země nebude do zbytečného válečného konfliktu zatažena. Z těchto důvodů jsme dospěli k jednoznačnému závěru, že Jaroslav Bašta je tím nejlepším kandidátem na prezidenta České republiky. Proto mu veřejně vyhlašujeme naši plnou podporu,“ píší kromě výše uvedených také poslanec SPD Jiří Kobza, mediální analytik Ladislav Jakl, velitel Národní domobrany Marek Obrtel či publicista Michal Semín. Podepsán je i písničkář Pepa Nos.

Tisková zpráva:

Bašta na Hrad!

Z kandidátů, kteří splnili podmínky prezidentské volby, je Jaroslav Bašta jediným, kdo má nezpochybnitelnou minulost při obhajobě občanských svobod a našich národních zájmů. Během svého života prokázal, že je ochoten o těchto hodnotách nejen mluvit, ale když je třeba, tak jako za minulého režimu, i trpět. V roce 1970 byl vyhozen ze studia na vysoké škole a v roce 1971 v politickém procesu odsouzen na dva a půl roku nepodmíněně za podvracení republiky. Od roku 1972 působil aktivně v disentu a patřil k prvním signatářům Charty 77.

I jeho polistopadové postoje a politické zkušenosti nám dávají jistotu, že prezidentský úřad bude v jeho případě v dobrých rukou. Jako jediný z kandidátů má nejen poslaneckou a ministerskou zkušenost, ale i bohaté diplomatické zkušenosti ze svého působení na postu velvyslance v Rusku a později na Ukrajině, což je v dnešní turbulentní době obzvlášť cenné.

Prezident je vrchním velitelem ozbrojených sil, a proto je v současné době nebezpečných mezinárodních tlaků na zavlečení naší země do války pro budoucnost našich dětí nadmíru důležité, kdo se tohoto úřadu ujme. Jaroslav Bašta je tou nejspolehlivější zárukou, že naše země nebude do zbytečného válečného konfliktu zatažena.

Z těchto důvodů jsme dospěli k jednoznačnému závěru, že Jaroslav Bašta je tím nejlepším kandidátem na prezidenta České republiky.

Proto mu veřejně vyhlašujeme naši plnou podporu.

Mgr. Petr Bahník – předseda Akce D.O.S.T.

Mgr. Jiří Kobza – poslanec SPD

Zuzana Majerová – předsedkyně Trikolora

Václav Hrabák – publicista

Ladislav Jakl – mediální analytik

Petr Hájek – šéfredaktor magazínu Protiproud

Mgr. Stanislav Novotný – předseda Asociace nezávislých médií

doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. – ústavní právník

MUDr. Marek Obrtel – velitel Národní domobrany

Mgr. Michal Semín – publicista

David Tesař – předseda strany Manifest

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D. – předsedkyně Aliance národních sil

Antonín Baudyš – Inciativa Říp

Rostislav Kubíček – hnutí Občan v odporu

Lenka Tarabová – iniciativa Občanská neposlušnost

Aleš Stebel – nadační fond Platonův štít

Radim Pech – publicista, Kulový blesk

Petr Štěpánek – 1. místopředseda Trikolora

Mgr. Josef Nerušil – předseda SPD Praha

Pepa Nos – písničkář

Roman Horký – zpěvák a kytarista skupiny Kamelot

Jiří Fuchs – filosof

RNDr. Otto Jarolímek, CSc. – vysokoškolský pedagog, podnikatel

František Červenka – publicista

Petr Marvan – učitel, Manifest

Tomáš Čada – Iniciativa ŘÍP

Jan Betko – publicista

Radana Trčová – hnutí Občan v odporu

David Hibsch – grafik

webová stránka, kde bude aktualizována podpora osobností a subjektů: Bašta na Hrad!

Zdroj: Parlamentní listy

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux