Spolužák Jaroslava Bašty promluvil na předvolební besedě v Lounech

Spolužák Jaroslava Bašty promluvil na předvolební besedě v Lounech

Tento týden se v Lounech uskutečnila beseda s prezidentským kandidátem Jaroslavem Baštou. Poslechnout si Jaroslava Baštu přišli nejen obyvatelé Loun, ale i občané z Chomutova, z Teplic či ze Žatce.

Během úvodu vystoupil Jaroslav Černohorský, spolužák Jaroslava Bašty z SVVŠ v Žatci: „Jaroslav Bašta byl vynikající student, vždy toužil po vědění, velkou jeho láskou byla historie. Byl vždy přátelský, klidný a uvážlivý. Nikdy se nad nikoho nepovyšoval a nikoho neurážel. Také jeho řeč je klidná a promyšlená a za slova, která kdy řekl, se nemusel omlouvat. Jeho vlastnosti, dle mého názoru, předurčily Jaroslava Baštu jako politika a diplomata.“

„My v současné době prožíváme ekonomickou krizi, jejíž dno zatím ani nebylo dosaženo. Vzpomněl jsem si na slova Tomáše Bati k hospodářské krizi začátku třicátých let minulého století. On to tehdy označil jako krizi mravní. Ještě před několika málo lety by člověk přemýšlel nad tím, co tím Tomáš Baťa myslel.

Dnes, kdy sledujeme činnost naší vlády, o tom nemusíme ani přemýšlet, je to každému rozumnému člověku jasné. Kosmas, děkan Kapituly pražské, by zřejmě o této vládě řekl – jsou jako včely, od huby jim med kane a zadkem bodají.

Jaroslav Bašta je morálně nezpochybnitelný kandidát, vlastenec tělem i duší, a přeji jemu i našemu národu, aby právě on se stal naším prezidentem,“ dodal Jaroslav Černohorský.

A pár dotazů z publika

Jaký máte názor na to, že je v současné době stíháno asi 49 obyvatel za kritické názory na dění v republice?

Bašta: Jsem proti stíhání verbálních trestných činů motivovaných politicky.

Jaké země byste nejdříve navštívil, kdybyste se stal prezidentem?

Bašta: Zcela jistě by to byla nejprve Slovenská republika, poté Maďarsko a Srbsko.

Prozradíte nám něco o rodině?

Bašta: Za dramatických okolností nám zemřel syn a cítím, jaké je to těžké břímě. Proto bych nikdy nechtěl, aby se naše země dostala do války, kde by rodiny ztrácely své nejdražší.

Můžete se vyjádřit k válce na Ukrajině?

Bašta: Je třeba usilovat o ukončení bojů a hledat přijatelná východiska pro obě strany.

Jak vidíte možnosti využití referenda?

Bašta: Referendum je přirozeným prvkem demokracie, který by měl být v důležitých záležitostech používán.

Zdroj: První zprávy

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux